K hromadnému prepúšťaniu v Slovenskej pošte vôbec nemuselo prísť

Publikované dňa 29.01.2021

Štátna poštová spoločnosť, zamestnávajúca takmer trinásťtisíc ľudí, sa oznámenému hromadnému prepúšťaniu mohla vyhnúť. A to v prípade, keby sa doterajšie manažmenty Slovenskej pošty v minulosti správali zodpovedne. Pre portál NašaDoprava.sk to povedal riaditeľ Inštitútu pre dopravu a hospodárstvo (IDH) Ondrej Matej. Zároveň ale dodal, že obdobne ako Železničná spoločnosť Cargo Slovakia aj Slovenská pošta sa používala skôr ako sociálny podnik.

Odporúčané články

Verejnú dopravu treba upratať, úradníci príliš dlho analyzujú

Verejná doprava má byť alternatívou pre upchaté cesty. Lenže záujem o ňu dlhodobo klesá, aj keď verejné výdavky na ňu rastú. Jedným z d...

IDH v médiach  •  23.06.2017

Vlaky zadarmo zdražejú. Pozrite sa o koľko

Vlaky zadarmo budú ľudí na Slovensku stáť najmenej 24 miliónov eur. Každý občan vrátane novorodených detí za opatrenie vlády Roberta Fica...

IDH v médiach  •  27.11.2015

Stavbárom klesli zákazky o dve tretiny, rok 2017 bude pre nich ťažký

Rok 2017 bude pre stavebné firmy ťažký. Verejných zákaziek ubúda a tento trend sa aspoň v najbližších mesiacoch nebude zlepšovať.

IDH v médiach  •  09.05.2017