Pozemky pod diaľnicami bude štát vyvlastňovať naďalej!

Publikované dňa 03.04.2021

Novela cestného zákona umožní nielen predĺženie lehoty na vyvlastnenie pozemkov pod diaľnicami, ale zároveň aj „uprace“ cestnú terminológiu a umožní jednoduchšie odstraňovanie nebezpečných bilbordov.

Odporúčané články

Výstavba prešovského obchvatu by mala začať už na budúci rok

Dlhoočakávaná výstavba juhozápadného obchvatu Prešova sa môže začať už na budúci rok. Potvrdil to minister dopravy Árpád Érsek, ktorý...

IDH v médiach  •  14.10.2016

Česko prestane dotovať vlaky na Slovensko

České ministerstvo dopravy už nebude dotovať nočné vlaky na Slovensko. Patria k najstratovejším na českej železnici.

IDH v médiach  •  25.04.2017

Zistenie HN: Váhostav siaha na megazákazku

O možnom pochybení v súťaži hovorí aj riaditeľ Inštitútu pre dopravu a hospodárstvo Ondrej Matej (SDKÚ-DS), ktorý bol tiež poradcom pre d...

IDH v médiach  •  08.02.2013