Vlaky zadarmo pre vybrané skupiny ľudí fungujú desať rokov. Kým seniori a študenti si službu zväčša pochvaľujú, odborníci sa v názoroch rôznia. Podľa sociologičky sa sociálny rozmer služby naplnil. Dopravní analytici i opozícia však poukazujú na zhoršenie kvality vlakovej dopravy, oslabenie konkurencie a fakt, že za službu platia všetci občania.
Témy: Zhodnotenie 2 rokov v rezorte doprav, Ondrej Matej, Inštitút dopravy a hospodárstva
IDH v médiach • 27.05.2014Magistrát chce využiť desiatky kilometrov železničných tratí. Odborník upozorňuje, že verejnej doprave chýba koncepčnosť.
IDH v médiach • 16.03.2018Opatrenia v doprave by mali podľa šéfa IDH Rastislava Cenkého slúžiť reálnym potrebám ľudí, nie politickému marketingu a skrytým záujm...
IDH v médiach • 04.03.2020