Prežili štyroch premiérov aj konsolidáciu: Vlaky zadarmo fungujú desať rokov, podľa odborníka je čas na zmenu

Publikované dňa 18.11.2024

Vlaky zadarmo pre vybrané skupiny ľudí fungujú desať rokov. Kým seniori a študenti si službu zväčša pochvaľujú, odborníci sa v názoroch rôznia. Podľa sociologičky sa sociálny rozmer služby naplnil. Dopravní analytici i opozícia však poukazujú na zhoršenie kvality vlakovej dopravy, oslabenie konkurencie a fakt, že za službu platia všetci občania.

Odporúčané články

K veci: Zhodnotenie 2 rokov v rezorte dopravy…

Témy: Zhodnotenie 2 rokov v rezorte doprav, Ondrej Matej, Inštitút dopravy a hospodárstva

IDH v médiach  •  27.05.2014

Hlavné mesto na koľajach sa odkladá

Magistrát chce využiť desiatky kilometrov železničných tratí. Odborník upozorňuje, že verejnej doprave chýba koncepčnosť.

IDH v médiach  •  16.03.2018

Inštitút: Doprava v SR nesmie byť riadená štvorročnými cyklami

Opatrenia v doprave by mali podľa šéfa IDH Rastislava Cenkého slúžiť reálnym potrebám ľudí, nie politickému marketingu a skrytým záujm...

IDH v médiach  •  04.03.2020