Slovensko patrí medzi krajiny s najhorším systémom dopravy v EÚ

Publikované dňa 08.02.2013

Tak ako u nás to už nefunguje takmer v žiadnej vyspelej európskej krajine. Reč je o doprave – či už autobusovej, alebo železničnej. Kým napríklad Rakúsko, Česko alebo Nemecko už dlhšie preferujú takzvanú inteligentnú dopravu, naše úrady také slovo zrejme nepoznajú.

Odporúčané články

Krutá realita na slovenských koľajniciach: Máme najpomalšie vlaky v Európe!

Slovenské vlaky jazdia pomaly. Rýchlejšie cestovanie je s výnimkou hlavnej trate medzi Bratislavou a Košicami v nedohľadne. Zúfalo sme vyšl...

IDH v médiach  •  19.10.2016

RegioJet má pre Slovákov novinku. Chystá nočné vlaky za pár eur

Namiesto troch párov vlakov štyri. Tak bude vyzerať cestovanie žltými expresmi českého podnikateľa Radima Jančuru už o niekoľko týždňov.

IDH v médiach  •  14.05.2015

Po ére sporov má banskobystrická župa na dosah nový kontrakt na autobusy, opäť s SAD Zvolen

Ďalších desať rokov sa bude v banskobystrickej župe jazdiť autobusmi SAD Zvolen v kombinácii s lučeneckou SAD-kou. Platí to však iba vted...

IDH v médiach  •  15.02.2022