Vlaky by v budúcnosti mali byť bezpečnejšie a autonómnejšie. Slovensko je len na začiatku

Publikované dňa 04.11.2024

Budúcnosť železničnej dopravy je vyššia bezpečnosť a prepájanie systémov. Na nové technológie po celej Európe dá Brusel viac ako 5,5 miliardy eur. Podľa odborníčky by sa vďaka tomu mohli naše vlaky zmeniť na autonómnejšie. S ich zavádzaním sme na Slovensku zatiaľ iba na začiatku.

Odporúčané články

Slovensko stratí možnosť predať celé Cargo

Súkromný investor nebude musieť riešiť prepúšťanie ani žiadne staré záväzky štátneho nákladného dopravcu, tvrdí pre HN Matej.

IDH v médiach  •  12.01.2014

Nižná Rybnica predala pozemky pod cestou prvej triedy. Podnikateľ dôvod kúpy neprezradil

Košický podnikateľ Peter Matyšák kupil 1,5 hektára pozemkov pod cestou I/19 pred Sobrancami. V žiadosti obci tvrdil, že chce prístupovú cest...

IDH v médiach  •  30.08.2024

Štát dostáva rivala. Na železnici

Železnice Na najlukratívnejšej trati Bratislava – Košice bude už čoskoro okrem štátnych železníc jazdiť aj súkromný dopravca RegioJet.

IDH v médiach  •  13.04.2014