Riaditeľ IDH končí na pozícii externého poradcu ministra dopravy

Publikované dňa 01.02.2024

Bratislava 1. februára 2024 – Riaditeľ Inštitútu pre dopravu a hospodárstvo Ing. Ondrej Matej po dohode s ministrom dopravy JUDr. Ing. Jozefom Rážom ml. nepredĺžili spoluprácu na pozícii externého poradcu ministra dopravy k 1.2.2024.

Ondrej Matej pôsobil na Ministerstve dopravy SR ako externý poradca ministrov dopravy od roku 2021. „Som rád, že som mohol svoje odborné a manažérske skúsenosti využiť pre posun v rozvoji cestnej, železničnej infraštruktúry a verejnej osobnej dopravy na Slovensku. Najviac ma teší, že som mohol prispieť k tvorbe Harmonogramu prípravy a výstavby projektov cestnej infraštruktúry, tvorbe metodických pokynov Ministerstva dopravy na riešenie rastu cien stavebných materiálov, vďaka ktorým došlo ku stabilizácii stavebného sektora na Slovensku, čím som naplnil zadania v predchádzajúcom období,“ uviedol Ondrej Matej.

 

Inštitút pre dopravu a hospodárstvo, n.o.
Bazová 2
821 08 Bratislava
Slovenská republika

e-mail: office@idah.sk
web: https://www.idah.sk/
https://www.facebook.com/www.idah.sk

Odporúčané články

V tendri na prevádzku trate Bratislava – Komárno predložil ponuku len RegioJet

V súťaži na prevádzku osobnej železničnej dopravy na trati Bratislava – Dunajská Streda – Komárno predložila ponuku iba spoločnosť Reg...

IDH v médiach  •  24.02.2020

Národní dopravcovia: vlaky, lietadlá aj lode

Po národnom železničnom a národnom leteckom dopravcovi má vláda zámer vytvoriť aj národného vodného dopravcu.

IDH v médiach  •  20.09.2017

Bystrica novú železničnú trať nedostane, štát ju modernizovať neplánuje

Cestujúci môžu dostať lepšie a kvalitnejšie služby na linke medzi Bratislavou a Banskou Bystricou, no nové koľajnice nie.

IDH v médiach  •  10.09.2015