Riaditeľ IDH končí na pozícii externého poradcu ministra dopravy

Publikované dňa 01.02.2024

Bratislava 1. februára 2024 – Riaditeľ Inštitútu pre dopravu a hospodárstvo Ing. Ondrej Matej po dohode s ministrom dopravy JUDr. Ing. Jozefom Rážom ml. nepredĺžili spoluprácu na pozícii externého poradcu ministra dopravy k 1.2.2024.

Ondrej Matej pôsobil na Ministerstve dopravy SR ako externý poradca ministrov dopravy od roku 2021. „Som rád, že som mohol svoje odborné a manažérske skúsenosti využiť pre posun v rozvoji cestnej, železničnej infraštruktúry a verejnej osobnej dopravy na Slovensku. Najviac ma teší, že som mohol prispieť k tvorbe Harmonogramu prípravy a výstavby projektov cestnej infraštruktúry, tvorbe metodických pokynov Ministerstva dopravy na riešenie rastu cien stavebných materiálov, vďaka ktorým došlo ku stabilizácii stavebného sektora na Slovensku, čím som naplnil zadania v predchádzajúcom období,“ uviedol Ondrej Matej.

 

Inštitút pre dopravu a hospodárstvo, n.o.
Bazová 2
821 08 Bratislava
Slovenská republika

e-mail: office@idah.sk
web: https://www.idah.sk/
https://www.facebook.com/www.idah.sk

Odporúčané články

Trojpruhová R1 z Trnavy do Nitry nebude. Dvonč: Dôležité sú cesty prvej triedy

„Z Nitry až po mimoúrovňovú križovatku pri Trnave bude treba vybudovať trojpruh tak, ako je to dnes už na úseku z Bratislavy do Trnavy. Inak...

IDH v médiach  •  22.08.2015

Súťaž o prevádzku vlakov medzi Bratislavou a Komárnom sa zopakuje, pôvodný návrh bol krokom späť

Ministerstvo dopravy a výstavby SR (MDV) chce do konca júla vyhlásiť opakovanú súťaž na prevádzku železničnej osobnej dopravy vo verejnom ...

IDH v médiach  •  15.06.2020

Až 90 miliónov eur. Toľko peňazí dávame zbytočne na prázdne vlaky a autobusy

V súčasnosti sa vlaky a autobusy v rámci regionálnej dopravy objednávajú chaoticky. Preto z nich veľká časť jazdí poloprázdna.

IDH v médiach  •  03.07.2015